منوی اصلی


آرشیو موضوعی

ورزش

مذهب

علم روز

سلامت

سیاست

فرهنگ و هنر

خانه و خانواده

عکس/کاریکاتور

آرشیو ماهانهلینک دوستان

آخرین لینکهای روز

دایرکتوری تبادل لینک

لینکدونی روزانه

عفاف

لیست کامل پیوندها

آمار بازدید

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :


تبلیغات

مطالب خواندنی

اَبر برچسبهانمی خواهم زندگی ام از هم بپاشد

زندگیآیا کنترل زندگی زناشویی خود را از دست داده اید؟ آیا درباره این مسئله با خود فکر کرده اید که «برای حفظ زندگی ام چه کاری می توانم انجام دهم؟»

به شما مژده می دهم که برای ممانعت از طلاق راه حلهایی وجود دارد که برای حفظ زندگی مشترکتان به شما کمک می کنند. اولین کاری که باید ا نجام دهیم این است که خونسرد باشید و شرایط خود را ارزیابی کنید. درباره راه حل هایی فکر کنید که ممکن است در مشکلات رایج زندگی زناشویی شما تاثیر داشته باشند. این مثل معروف که می گوید: «در و تخته با هم جورند»، مثلی درست و بجاست. زمانی که همسرتان اشتباهی مرتکب می شود، شما هم به همان اندازه مقصر هستید. با اینکه عقیده دارید همسرتان مسبب ایجاد مشکلات است، عکس العمل شما نیز عامل دیگری برای بوجود آمدن آن مسئله است.
رفتارها و گفتارهای منفی تنها به ضرر شما خواهد بود. به منظور جلوگیری از طلاق و حفظ زندگیتان، از واکنش نشان دادن به رفتارهای همسرتان بپرهیزید و دست به انجام اقدامات ضروری، که زندگی شما را به حالت اول باز می گرداند، بزنید. با وجود این دلائل، انتقاد از روی عصبانیت هم فقط اوضاع را بدتر می کند.

تغییر برخورد و رفتار کمک زیادی در جلوگیری از پایان یافتن زندگی زناشویی شما می کند. عواطف و احساسات شما در برابر همسرتان مطابق با رفتار شما با اوست، و احساسات همسرتان در برابر شما براساس رفتاریست که او با شما دارد.

آیا تا به حال با دیگران با عشق، مهربانی، و روشهای متعهدانه برخورد کرده اید؟ شما نمی توانید چگونگی تفکرات و احساسات همسرتان را کنترل کنید، اما می توانید واکنشهای خود را نسبت به همسرتان تغییر دهید. یادتان باشد که تنها کسی که می توانید بر او کنترل داشته باشید فقط خودتان هستید.

اغلب، زندگی زناشویی به دلیل گرفتاریهای زن، نظیر کار، فرزندان، و مسئولیتهای روزانه در نگهداری خانواده تازگی خود را از دست می دهد و باعث بی توجهی به روابط زناشویی می شود. وقتی رابطه ای به این نقطه می رسد، به راحتی از همسر خود دلسرد می شوید و اجازه می دهید تا هر چیز پر اهمیت دیگری در زندگی جای همسر و زندگی زناشویی تان را بگیرد. همچنین، در زندگی هایی که به این مرحله رسیده باشند، احتمال خیانت کردن زوجها بیشتر است.

برای همسر خود وقت بگذارید. بنشینید و درباره مسائلی که اتفاق افتاده بطور طبیعی صحبت کنید. درباره آنچه از زندگی مشترکتان می خواهید و به آن نیاز دارید، و آنچه که عقیده دارید باعث مشکلات می شوند، گفتگو کنید. گفتگو کردن مشاجره کردن و متهم کردن نیست.

به همان اندازه که انسانها دستخوش تغییر می شوند، زندگی زناشویی نیز دائما تغییر می کند. به منظور حفظ زندگی مشترکتان باید دلائلی که باعث رسیدن به مرحله جدایی شده است، را به درستی مورد ارزیابی قرار دهید. مشکل هرچه باشد، امیدی برای حفظ زندگی وجود دارد.

این رهنمودها در صورتی قادر خواهند بود در آغاز مسیری برای حفظ زندگی زناشویی به شما کمک کنند که خود شما هم برای ممانعت از طلاق مصمم باشید البته شما در این راه، نیاز به طرحی قابل اطمینان خواهید داشت. با تجربه ای که اکثر زوجها در این مورد کسب کرده اند امروزه حفظ زندگی زناشویی برنامه ای آموزنده و ساختاری، برای پیروی کردن می باشد.

● آیا امیدی برای نجات زندگی زناشویی هست؟

با بازدید از هر محکمه ای که مربوط به طلاق یا ازدواج است، این سوال برای شما پیش می آید. وقتی در بحبوحه پریشانی و ناراحتی قرار می گیرید، گاهی یافتن یک راه حل، دشوار خواهد بود. اما پاسخ این سوال اینست که، بله، در بیشتر موارد برای نجات زندگی امیدی هست.

بیشتر مشکلات ریشه در روابط بد و یا قطع ارتباط دارند. به همین دلیل، بیشتر اوقات در زندگی مشترک وقتی یکی حرف طلاق را به میان می آورد، طرف مقابل کاملا غافلگیر می شود.

اجازه دهید تا مثالی را عنوان کنم. زنی را در نظر بگیرد که به زمان بیشتری برای خلوت کردن با شوهرش نیاز دارد. شوهر او ممکن است شغلی که احتیاج به اضافه کاری زیادی داشته باشد را به خانواده ترجیح دهد و همچنین سرگرمی هایی دارد که اوقات بیکاریش به آنها می پردازد، اما همسرش در آنها شرکت نمی کند.

زن به جای صحبت کردن با شوهرش و به جای اینکه به او بگوید که دوست دارد زمان بیشتری را با هم بگذرانند، انتظار دارد همسرش نیاز او را درک کند و وقتی شوهر متوجه این موضوع نمی شود، بسیار عصبانی و رنجیده خاطر می شود.

تا زمانی که زن بالاخره به «همسرش» موضوع را گفت، از او عصبانی بود ولی «شوهر» حتی دلیل آن را هم نمی دانست. چه اتفاقی افتاده بود که یک مسئله کوچک تبدیل به بحثی بزرگ شده بود مشکل «این زن و شوهر» چیزی است که بیشتر زوجها در زندگی مشترک خود با آن

دست به گریبان هستند، و آن فقدان یک ارتباط ساده است که به طرز غیرقابل کنترلی اختلافات را تشدید می کند.

این یک سناریوی ساختگی بود، اما به شما قول می دهم چنین رویدادهایی همیشه و در همه خانواده ها پیش می آیند. وقتی مشکلی کوچک مورد توجه قرار نگیرد، بدون اینکه متوجه شوید تبدیل به مشکلی بزرگ پیش رویتان می شود.

آیا تا به حال به مشکلی جزیی اجازه داده اید که آنقدر بزرگ شود که شما در برابر آن عکس العملی جدی نشان دهید؟ حتی اگر مشکلات زندگی

بیش از حد بزرگ شده باشند هم هنوز امیدی برای نجات زندگی مشترک وجود دارد، به شرط آنکه برای حل این مشکلات از دیگران کمک بگیرید.

طلاق نمی خواهم،

● کمک کنید تا زندگیم را حفظ کنم

اگر دریابید که زندگی زناشویی تان در حال از دست رفتن است و آخرین چیزی که شما می خواهید طلاق است، چه کاری می توانید انجام دهید؟ از شما می خواهم بدانید که امیدی هست. بسیاری از زندگی های زناشویی، فقط به خاطر اینکه زوجین می خواهند خود را مصمم تر از دیگری نشان دهند، به طرز وخیمی به شکست می انجامد و پایان می پذیرد. این پرسش ها را از خود بپرسید:

▪ آیا رابطه ای درست برقرار می کنید؟

تنها راهی که در میان مسائلی که زندگی مشترک شما را تهدید می کند هرگز نمی توانید آن را عملی کنید، فارغ شدن از برقراری ارتباطی تاثیرگذار است. ارتباطی نه با مجادله و تهدید، بلکه با درست گفتگوکردن یک ارتباط حقیقی تقریباً همیشه در زندگی های مشترکی که آشفته هستند، از بین می رود.

▪ آیا به همسر خود احترام می گذارید؟

همیشه بین زوجهای موفق احترام متقابل وجود دارد. رفتارهای پر از نفرت و تعبیرات کوته نظرانه پرشور، باعث اهانت به همسر و ویران کردن عشق می شود. شما نمی توانید بی احترامی کردن های خود را مخفی کنید، زیرا این مسئله از سخنان و رفتارهایتان آشکار می شود. در این زمان همسرتان نسبت به شما احساس یأس می کند و هرگز کارها درست پیش نمی رود. بدون احترام متقابل زندگی زناشویی سالمی نخواهید داشت.

▪ به چه میزانی متعهد هستید؟

کار، دوستان، سرگرمی ها، کارهای خانه، خانواده گسترده، و... همه و همه فهرستی از مواردی است که برای افراد متعهد اهمیت دارند. در راس این فهرست باید زندگی زناشویی شما قرار بگیرد. دقت کنید که اجازه ندهید کسی یا چیز دیگری قبل از زندگی زناشویی تان بیاید.

از مشکلات فرار نکنید

هرچه بیشتر از مشکلات دوری کنید، زندگی زناشویی تان بیش از پیش آسیب خواهد دید. زندگی های مشترکی که در نقطه شکست قرار گرفته اند، همین حالا به یک طرح عملیاتی نیاز دارند. به منظور حفظ زندگی، شما به طرحی که اجازه درک مشکلات و تمرکز بر بازیابی عشق و تعهد را که سابق بر این جزئی از زندگی مشترک شما بوده، نیاز دارید.

بیاموزید چگونه طرحی اثبات شده را به فعل دربیاورید و برای نجات زندگی مشترک خود بار دیگر به همسرتان بپیوندید. شما، همسرتان و زندگی مشترکتان شایستگی آن را دارید.

طبق آمارها، نیمی از ازدواجها در هفت سال اول زندگی مشترک پایان می پذیرد. این بدین معناست که نیمی از آنها به زندگی ادامه می دهند. آیا زندگی شما هم تداوم خواهد داشت؟

▪ او طلاق می خواهد، اما من نه، چه کار کنم؟

همسرتان به شما گفته که می خواهد از شما جدا شود و شما را دچار سردرگمی کرده است.

شما خواهان طلاق نیستید، ولی نمی دانید چه اقدامی کنید. در دل احساس درد و رنج زیادی دارید، نه می توانید چیزی بخورید و نه می توانید بخوابید. حقیقت اینست که شما آشکارا از انجام هر کاری ناتوان می شوید.

می دانم، چون من هم در چنین شرایطی قرار داشته ام تا جایی که دنیا در برابرم زیر و رو شده بود. دردرجه اول، سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید و شرایط عادی را به زندگی خود بازگردانید. می دانم که در زبان آسانتر از عمل به آن است، اما شما به قرار گرفتن در یک وضعیت فکری مناسب، به منظور نجات زندگی تان از طلاق، نیازمندید.

در درجه دوم، نباید تسلیم شوید. اگر تا به حال عشقی در زندگی مشترکتان وجود داشته، این ارزش جنگیدن را دارد. همانگونه که برای پیدا کردن راهی برای حفظ زندگی مسیر همواری در پیش رو نداریم، اما هر تلاش با نفوذی در درازمدت مطمئناً شایسته زندگی زناشویی است.

 نسیبه رجبی


...
مرتبط با : ---تاریخ انتشار: 1389/01/8
نظرات ()

لوگوی دوستان

 • Daily link

 • مطالب پیشین

  » چرا هیچ‌ زنی عاشق‌تان نمی‌شود؟
  » تفاوت مدرسه دولتی با غیر انتفاعی/ کاریکاتور
  » ده راه برای تربیت کودکی شاد
  » حذف این دختر از المپیک بدلیل حجاب+عکس
  » دعوای تورمی دولت و مجلس / کاریکاتور
  » با همسر عصبانی چطور برخورد کنیم؟
  » فرمول عشق ! (عکس متحرک)
  » بازتاب های بین المللی ساخت پهپاد «RQ- 170» ایرانی
  » رسم​های عجیب ازدواج در جهان
  » کاریکاتور راشاتودی درباره تحریم ایران/ عکس
  » روایت دیگر ماهایا پطروسیان از اظهارات تکان‌دهنده پرستو صالحی

  » لیست کامل مطالب ارسالی  Powered By lifes.mihanblog.com Copyright © 2012 by lifes

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات